Konkurs - Uczniowie Rzemiosła dla Środowiska

28.04.2015

Konkurs - Uczniowie Rzemiosła dla Środowiska

Uprzejmie informujemy, iż w ramach projektu LIFE12 INF/000009/3xŚrodowisko/PL Związek Rzemiosła Polskiego organizuje Ogólnopolski Konkurs plakatowy  „UCZNIOWIE RZEMIOSŁA DLA ŚRODOWISKA”.

Do udziału zapraszamy uczniów – rzemieślniczej nauki zawodu,

Celem konkursu jest

1. popularyzacja wiedzy o możliwościach ograniczania zużycia zasobów takich jak: woda, energia elektryczna, drzewo, papier, paliwo oraz inne;
  2. zachęcenie nauczycieli i uczniów do zainteresowania się problematyką ochrony środowiska - ze szczególnym uwzględnieniem działalności zakładów rzemieślniczych,
  3. kierowanie uwagi młodych na problematykę ochrony środowiska w bezpośrednim otoczeniu miejsca pracy, a także
  4. promocja programów Unii Europejskiej LIFE+ oraz działań Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w tej dziedzinie.

Za miejsca od pierwszego do siódmego przewidziane są nagrody, to jest rower górski za pierwsze miejsce i inne nagrody rzeczowe za miejsca od drugiego do dziesiątego.

W szczególności założeniem konkursu jest, by w formie plakatu - w możliwie skrótowy i twórczy sposób - oddać różnorodne idee, metody i techniki przyczyniające się do ochrony środowiska i oszczędzania zasobów w małych i średnich przedsiębiorstwach, w tym przede wszystkim w firmach rzemieślniczych.

Konkurs daje sposobność poszerzenia wiedzy z dziedziny ochrony środowiska, zapoznania się z praktycznymi aspektami funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, nowinkami technologicznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami pozwalającymi zmniejszać zużycie surowców w procesach produkcji i świadczenia usług. Nadto konkurs sprzyja kreatywności, rozwojowi umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Szczegóły konkursu dostępne w regulaminie poniżej. W załącznikach pozostałe dokumenty niezbędne do uczestnictwa w konkursie.

Gorąco zachęcamy uczniów do wzięcia udziału!

Załącznik Nr 1

Załącznik Nr 2