Dzień Papieski

07.11.2019

W tym roku hasłem przewodnim Dnia Papieskiego były słowa z książki Ojca Świętego Jana Pawła II – „Wstańcie, chodźmy”.

Kolejny Dzień Papieski przeżywany w październiku w naszej szkole, stał się okazją do zaproszenia uczniów, do udziału w grze terenowej, w której uczniowie podążając za słowami Jana Pawła II, mogli zgłębić nauczanie naszego Rodaka, poznać Jego najcenniejsze myśli i postarać się je odnieść do swojego życia.

Do uczestnictwa w grze potrzebny był smartfon z czytnikiem kodów QR.

Zasady gry:

1. Znajdź w pobliżu pokoju nauczycielskiego plakat z hasłem „Wstańcie, chodźcie”, odczytaj kod QR zamieszczony na plakacie w którym zaszyfrowana jest myśl Jana Pawła II dla Ciebie oraz wskazówka.
  2. Podążaj według wskazówek zaszyfrowanych w kodach szukając kolejnych plakatów
  3. Odczytuj kolejne kody i rób sobie selfie, lub zrzuty ekranu
  4. Pamiętaj o właściwej kolejności
  5. Po przejściu całej „trasy” zgłoś się do swojego Katechety z kompletem haseł po nagrodę